1. Dzisiaj niedziela zwana Gaudete – Pan jest blisko.
 2. Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku – o godz. 7.00, natomiast w sobotę o godz. 7.30. Zachęcamy do licznego udziału. Wzorem lat poprzednich zapraszamy do udziału w roratach dzieci, by z lampionami uczestniczyły w procesji do ołtarza, a potem w roratach.
 3. W środę spowiedź święta adwentowa w godz. 14.30 – 17.00.
 4. W piątek na ranną Mszę świętą harcerze przyniosą światło betlejemskie, natomiast w czwartek popołudniu i w piątek rano harcerze roznosić będą światło betlejemskie do mieszkańców Jaćmierza, Posady Jaćmierskiej i Przedmieścia Jaćmierskiego.
 5. Na jutro czyli na poniedziałek na godz. 9.00 prosimy mężczyzn do ustawienia choinek i szopki.
 6. Osoby starsze i chore, które chciałyby przystąpić do spowiedzi i Komunii świętej a nie odwiedzamy ich w pierwsze soboty miesiąca proszę zgłaszać do zakrystii. Odwiedziny tych chorych w piątek od godz. 9.00.
 7. Zwracamy się z gorącą prośbą, by prenumerować prasę katolicką; są do dyspozycji: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”, „Mały Rycerz”. Prosimy dotychczasowych prenumeratorów o wpłatę na najbliższy rok, a nowych o przyjście do zakrystii, by się zapisać.
  W tygodniku „Gość Niedzielny” możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów, jest również dołączona bezpłatnie płyta z kolędami. Do nabycia jest również „Mały Gość Niedzielny”.
 8. Bażanówka: od wtorku do piątku roraty o godz. 7.00. Spowiedź święta adwentowa w Bażanówce w środę w godz. 15.00 – 17.00. Dzisiaj zbiórka w kopertach na ogrodzenie kościoła, fundusz inwestycyjny i cmentarz. Wszystkim ofiarodawcom składam: Bóg zapłać!
 9. Bardzo prosimy przełożonych róż różańcowych o sporządzenie list osób należących do poszczególnych róż.
 10. Dziękuję rodzinom, które w ubiegłą niedzielę złożyły ofiary na potrzeby kościoła i cmentarza. Złożono: Jaćmierz – 1010 zł na kościół i 110 zł na cmentarz, Przedmieście Jaćmierskie – 600 zł na kościół i 60 zł na cmentarz, Posada Jaćmierska – 990 zł na kościół i 60 zł na cmentarz.
  Razem zebrano: 2600 zł na kościół i 230 zł na cmentarz. Bóg zapłać!
 11. Również dzisiaj Siostry rozprowadzają opłatki wigilijne w kościołach w Jaćmierzu i w Bażanówce. Otwórzmy nasze serca i złóżmy ofiarę na ich potrzeby, utrzymanie i opał. Niech to będzie wyrazem naszej wdzięczności i pracę w naszej parafii. Już dzisiaj Siostry wraz z modlitwą za wszystkich ofiarodawców składają serdeczne: Bóg zapłać!
 12. Caritas przygotowała świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nabycie takiej świecy przyczyni się do zgromadzenia funduszy na pomoc dzieciom z rodzin najuboższych, wielodzietnych i niepełnych, a także dzieciom chorym i niepełnosprawnym. Zapalona na wigilijnym stole świeca przypomina o konieczności uwrażliwienia na potrzeby najuboższych. Minimalna ofiara – 5 zł; świece są za ławkami pod chórem.
 13. Błogosławieństwo dzieci.