1. Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski. Praca duszpasterska w tym roku będzie się skupiała wokół hasła: „Duch, który umacnia miłość”. We wszystkie dni Adwentu, z wyjątkiem niedziel i uroczystości, będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią.
  W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
 2. Dziś taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Po sumie zmiana tajemnic róż różańcowych.
 3. Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku – o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału. Wzorem lat poprzednich zapraszamy do udziału w roratach dzieci, by z lampionami uczestniczyły w procesji do ołtarza, a potem w roratach. Jednak niech i młodzież oraz starsi zmobilizują się do udziału w roratach. To taka piękna polska tradycja.
 4. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 11.00 i 17.00. Na Mszy św. o godz. 17.00 dzieci z kl. III otrzymają poświęcone medaliki.
 5. W tym tygodniu w liturgii: wtorek – św. Barbary, czwartek – św. Mikołaja, piątek – św. Ambrożego.
 6. Jutro spotkanie dla narzeczonych w Poradni Życia Rodzinnego w Besku o godz. 17.00.
 7. We wtorek po Mszy świętej spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klasy VIII i III gimnazjum.
 8. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po Mszy świętej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 9. W czwartek odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem w Domu Parafialnym o godz. 18.00. Biuro św. Mikołaja będzie czynne w środę po Mszy św. do godz. 18.15.
 10. W czwartek Godzina Święta od 16.00 i okazja do spowiedzi św. Rozważania poprowadzi Bractwo Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy świętej spotkanie dla tej grupy.
 11. W piątek od godz. 16.00 spowiedź święta, o godz. 17.00 Msza święta i nabożeństwo.
 12. W sobotę spotkania dla dzieci i młodzieży: o godz. 10.00 – Oazy Nowego Życia, o godz. 10.30 – Oazy Nowej Drogi i Oazy Dzieci Bożych, o godz. 15.00 – wspólna próba przed jasełkami.
 13. Za tydzień zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie – o pomoc proszę Szkolne Koło Caritas.
 14. Zwracamy się z gorącą prośbą, by prenumerować prasę katolicką; są do dyspozycji: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”, „Mały Rycerz”. Prosimy dotychczasowych prenumeratorów o wpłatę na najbliższy rok, a nowych o przyjście do zakrystii, by się zapisać. W tygodniku „Gość Niedzielny” możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów.
 15. Bażanówka: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek roraty o godz. 7.00; w sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msza św. o godz. 17.00.
  W piątek spowiedź od godz. 6.30. W sobotę o godz. 16.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klasy VIII i III gimnazjum. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
 16. Za tydzień zbiórka w kopertach na potrzeby kościoła i cmentarza.
 17. Od pierwszej niedzieli adwentu, czyli od dzisiaj, Siostry będą rozprowadzały opłatki wigilijne w kościołach w Jaćmierzu i Bażanówce. Otwórzmy nasze serca i złóżmy ofiarę na ich potrzeby, utrzymanie i opał. Niech to będzie wyrazem naszej wdzięczności i pracę w naszej parafii. Już dzisiaj Siostry wraz z modlitwą za wszystkich ofiarodawców składają serdeczne: Bóg zapłać!
 18. Caritas przygotowała świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nabycie takiej świecy przyczyni się do zgromadzenia funduszy na pomoc dzieciom z rodzin najuboższych, wielodzietnych i niepełnych, a także dzieciom chorym i niepełnosprawnym. Zapalona na wigilijnym stole świeca przypomina o konieczności uwrażliwienia na potrzeby najuboższych. Minimalna ofiara – 5 zł; świece są za ławkami pod chórem.