1. Tydzień temu obchodziliśmy Dzień Papieski. Wspieraliśmy duchowo i materialnie Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrano 600 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam Bóg zapłać! Dziękuję młodzieży za przeprowadzoną zbiórkę.
 2. Zachęcamy do licznego udziału dorosłych, młodzież i dzieci w nabożeństwach październikowych. Przez odmówienie 5 dziesiątków różańca i wypełnienie warunków można zyskać odpust zupełny. Przypominam, że kandydaci do bierzmowania są zobowiązani do udziału w co najmniej 7 nabożeństwach.
  Od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 Msza święta a po niej różaniec, natomiast w sobotę o godz. 7.30 Msza święta a po niej różaniec.
  W niedzielę o godz. 15.30 różaniec a po nim Msza święta.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień misyjny modlimy się za misje i misjonarzy.
  W tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Jana Pawła II, w środę bł. Jana Balickiego a w sobotę przeżywać będziemy święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 4. Dziękuję wszystkim rodzinom, które w ubiegłą niedzielę i dzisiaj złożyły ofiary na fundusz inwestycyjny. Tydzień temu zebrano 2380 zł na kościół i 160 zł na cmentarz.
  Z Jaćmierza 680 zł (kościół) i 80 zł (cmentarz), Posada Jaćmierska 1120 zł (kościół), Przedmieście Jaćmierskie 530 zł (kościół) i 60 zł (cmentarz) oraz jedna rodzina z Bażanówki 50 zł (kościół) i 20 zł (cmentarz). Bóg zapłać!
 5. Bażanówka: Msze święte i nabożeństwa różańcowe od wtorku do piątku o godz. 17.00. W piątek po nabożeństwie spotkanie Oazy. Bardzo dziękuję za złożone ofiary w kopertach na ogrodzenie kościoła. Bóg zapłać!
 6. W poniedziałek po Mszy świętej spotkanie Oazy Nowego Życia.
  W sobotę o godz. 11.00 Oaz z misjonarzem z Boliwii.
 7. W czwartek po nabożeństwie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z Jaćmierza z klasy VIII i III gimnazjum. Obecność obowiązkowa!
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Gość Niedzielny znajdują się interesujące artykuły.
  Z okazji 40 rocznicy wyboru papieża – Polaka można nabyć książeczki pt. „Wielki Pontyfikat św. Jana Pawła II” cena 5 zł. Są również modlitewniki cena 2 zł.
 9. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich zmarłych. Wszelkie śmieci proszę jak to jest ustalone w regulaminie cmentarza zabierać ze sobą. Cmentarz jest ogrodzony ze względu na zwierzęta, dlatego proszę o zamykanie bramki wejściowej.
 10. Na stolikach wystawione są kartki wspominkowe. W miesiącu listopadzie modlić się będziemy za naszych zmarłych. Wypełnione kartki proszę przynosić do zakrystii.

11. Błogosławieństwo dzieci