1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem szczególna okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości.

2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji na czas Wielkiego Postu.

3. Dziś o godz. 15.45 odmówimy koronkę do miłosierdzia Bożego i pomodlimy się za Ojczyznę w ramach nowenny związanej ze stuleciem odzyskania niepodległości. Taka modlitwa będzie 11 dnia każdego miesiąca zgodnie z prośbą naszego ks. abpa.

4. Msza św. codziennie o godz. 16.30, z wyjątkiem środy (o godz. 17.00), w sobotę o 7.30.

5. We wtorek po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. III; obowiązuje znajomość pytań od 1 do 40.

6. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę na chrzcie świętym. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok  życia do końca życia, natomiast ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego. Mimo tego przepisu rodzice powinni zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty. W Środę Popielcową Msza św. o godz. 17.00.

7. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

8. W środę spotkanie Grupy Biblijnej.

9. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.30; po nim Msza św. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

10. W piątek spotkanie dla młodzieży w ramach katechezy przedmałżeńskiej.

11. Oaza w sobotę o godz. 10.30.

12. Za tydzień na sumie dzieci z kl. III otrzymają modlitewniki

13. Bażanówka – dziś zmiana tajemnic róż różańcowych. Mszy św. w piątek nie będzie (ks. wikariusz wyjeżdża na studia). Za tydzień na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci z kl. III otrzymają poświęcone modlitewniki. W niedzielę Msze św. o godz. 9.30 i o 14.00 Gorzkie żale, a po nich Msza św.