1. Dziś zmiana tajemnic róż różańcowych po sumie. Taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

2. Jutro rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny – Msza św. w Jaćmierzu i Bażanówce o godz. 8.00. Zapraszamy serdecznie uczniów i nauczycieli, rodziców i dziadków.

3. Jutro spotkanie dla narzeczonych w Poradni Życia Rodzinnego w Besku o godz. 17.00.

4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W środę spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

5. W I czwartek Godzina Święta od godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów na ministrantów.

6. W piątek święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Po Mszy św. spotkanie oazy.

7. W piątek we wszystkich parafiach Polski będzie miał miejsce Akt Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi parafii i rodzin. 6 czerwca br. w „polskiej Fatimie” – Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach – biskupi polscy odnowili Akt poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. Tegoroczny Akt Poświęcenia  jest nawiązaniem do wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi i nawiązywał do zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonał Pius XII w 1942 r. Modlitwa poświęcenia ponowiona będzie w każdej diecezji, parafii i rodzinie 8 wrześnie br., w uroczystość Narodzenia Matki Bożej. Z każdej rodziny powinien być ktoś obecny. Trwa walka duchowa o oblicze naszej Ojczyzny i jej przyszłość.

8. Za tydzień na sumie poświęcenie ziarna siewnego.

9. Przypominamy, że obowiązkiem kandydatów do bierzmowania jest szczególna praca nad sobą, czemu służy regularna, comiesięczna spowiedź i Komunia św. Troska o religijne wychowanie dzieci – o udział w katechezie i Mszy św. niedzielnej – jest pierwszorzędnym obowiązkiem rodziców.

10. W Bażanówce jutro Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00; zapraszamy wszystkie dzieci i nauczycieli, rodziców i dziadków. W piątek Msza św. o 18.00, a po niej spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Za tydzień zmiana tajemnic róż różańcowych i poświęcenie ziarna siewnego na Mszy św. o godz. 9.30.

11. Warto czytać prasę katolicką, dobre książki, słuchać radia katolickiego i oglądać katolicką telewizję. 

12. Podczas zbiórki do puszek dla poszkodowanych w wichurze zebrano w całej parafii kwotę 1734,50 zł i przekazano na konto Caritas. Bóg zapłać!