„Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego, jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Trzy dni paschalne rozpoczynają się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, szczyt swój osiągają w Wigilię Paschalną, a kończą się nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania” (Kal. Rz. n. 18-19). Nie są to więc dni przygotowania do Uroczystości Paschalnej, ale już sam obchód Paschy Chrystusa Pana przez udział w Jego Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu.
W Wielki Czwartek przed południem w Archikatedrze Przemyskiej zgromadzili się wokół swojego Arcypasterza kapłani i wierni, by ukazać tajemnicę powszechnego kapłaństwa Ludu Bożego. Mszy Świętej Krzyżma o godz. 10.00 przewodniczył abp Józef Michalik. Wygłoszone przez niego słowo było dziękczynieniem za 23 lata posługiwania na stolicy biskupiej w Przemyślu. W imieniu duchowieństwa dziękował za ten czas Metropolicie Przemyskiemu bp Adam Szal, zaś w imieniu wiernych – delegacja Liturgicznej Służby Ołtarza, która odbyła swą tradycyjną pielgrzymkę do Archikatedry.
Wieczorem Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w naszej parafii przewodniczył ks. Sebastian Mucha – wikariusz parafii. Na zakończenie Najświętszy Sakrament został przeniesiony do „ciemnicy”.
W Wielki Piątek, dzień męki i śmierci Zbawiciela, rozpamiętujemy najważniejsze wydarzenia zbawcze: z Krzyża Chrystusa płynie dla nas nadzieja zbawienia, „Krzyż zwycięża, Krzyż panuje, Krzyż przywraca światu zbawienie”. Wieczornej Liturgii Męki Pańskiej przewodniczył ks. Roman Froń – proboszcz parafii. Wierni mieli okazję uczcić Krzyż, zaś po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament został wystawiony do adoracji w Grobie Pańskim.
Wigilia Paschalna jest szczytowym momentem Triduum Paschalnego i całego roku liturgicznego, najważniejszym wyrazem liturgicznej celebracji Misterium paschalnego. Radosna liturgia Wigilii Paschalnej należy już do obchodów dnia zmartwychwstania. W naszej parafii, radosne Alleluja wybrzmiało podczas liturgii Wigilii Paschalnej, której przewodniczył ks. Sebastian Mucha.
Mszy Świętej rezurekcyjnej w niedzielny poranek przewodniczył i homilię wygłosił proboszcz parafii, ks. Roman Froń.

ks. Sebastian Mucha