1. Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski. Praca duszpasterska w tym roku będzie się skupiała wokół hasła: „Eucharystia daje życie”. We wszystkie dni Adwentu, z wyjątkiem niedziel i uroczystości, będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 2. Składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu. Po sumie zmiana tajemnic róż różańcowych. W związku z listem Ks. Arcybiskupa adoracja za tydzień.
 3. Msze święte roratnie w Jaćmierzu od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału. Wzorem lat poprzednich zapraszamy do udziału w roratach dzieci, by z lampionami uczestniczyły w procesji do ołtarza, a potem w roratach. Jednak niech i młodzież oraz starsi zmobilizują się do udziału w roratach. To taka piękna polska tradycja.
 4. Za tydzień, w niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z kl. III otrzymają poświęcone medaliki. Wieczorem na godz. 20.30 zapraszamy wszystkich parafian na modlitwę różańcową przed kapliczką NMP Niepokalanie Poczętej na Rynku w Jaćmierzu.
 5. Jutro spotkanie dla narzeczonych w Poradni Życia Rodzinnego w Besku o godz. 17.00.
 6. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po Mszy świętej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 7. W piątek odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem w Domu Parafialnym o godz. 18.00. Biuro św. Mikołaja będzie czynne w czwartek po Mszy św. do godz. 18.15.
 8. W czwartek Godzina Święta od 16.00 i okazja do spowiedzi św. Rozważania poprowadzi Bractwo Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy świętej spotkanie dla tej grupy.
 9. W piątek od godz. 16.00 spowiedź święta, o godz. 17.00 Msza święta i nabożeństwo.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy świętej różaniec, który poprowadzi Akcja Katolicka, następnie rozważanie jednej z części. Po nabożeństwie spotkanie Akcji Katolickiej. W sobotę nie będzie odwiedzin chorych tylko 13 grudnia w piątek. Prosimy o zapisywanie do spowiedzi osób chorych i starszych, których nie odwiedzamy w pierwsze soboty miesiąca.
 11. Za tydzień zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie – o pomoc proszę Szkolne Koło Caritas.
 12. Zwracamy się z gorącą prośbą, by prenumerować prasę katolicką; są do dyspozycji: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”, „Mały Rycerz”. Prosimy dotychczasowych prenumeratorów o wpłatę na najbliższy rok, a nowych o przyjście do zakrystii, by się zapisać. W tygodniku „Gość Niedzielny” możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów. Do nabycia jest „Mały Gość Niedzielny” z lampionem.
 13. Bażanówka: od poniedziałku do piątku roraty o godz. 7.00. Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie przed roratami od godz. 6.30, proszę nie odkładać na ostatni dzień. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 9.30 dzieci pierwszokomunijne otrzymają poświęcone medaliki i będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 14. Za tydzień zbiórka na potrzeby kościoła i cmentarza.
 15. Spotkania dla dzieci i młodzieży:
  Jaćmierz:
  -wtorek po Mszy świętej spotkanie Oazy Nowego Życia;
  -środa  spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VI;
  -sobota – godz. 11:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych i Oazy Nowej Drogi.
  Bażanówka:
  -piątek – godz. 17:00 spotkanie spotkanie Oazy
 16. Od pierwszej niedzieli adwentu, czyli od dzisiaj, Siostry będą rozprowadzały opłatki wigilijne w kościołach w Jaćmierzu i w Bażanówce. Otwórzmy nasze serca i złóżmy ofiarę na ich potrzeby, utrzymanie i opał. Niech to będzie wyrazem naszej wdzięczności za ich obecność i pracę w naszej parafii. Już dzisiaj Siostry wraz z modlitwą za wszystkich ofiarodawców składają serdeczne: Bóg zapłać!
 17. Caritas przygotowała świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nabycie takiej świecy przyczyni się do zgromadzenia funduszy na pomoc dzieciom z rodzin najuboższych, wielodzietnych i niepełnych, a także dzieciom chorym i niepełnosprawnym. Zapalona na wigilijnym stole świeca przypomina o konieczności uwrażliwienia na potrzeby najuboższych. Minimalna ofiara – 5 zł; świece są za ławkami pod chórem.
 18. Dzisiaj Grupa Teatralna z Długiego przedstawi sztukę poświęconą św. Siostrze Faustynie Kowalskiej. Początek o godz. 17.00 w Domu Kultury w Jaćmierzu. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakatach.