1. W tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – św. Marcina z Tours, wtorek – św. Jozafata, środa św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna, pierwszych polskich męczenników.
 2. Jutro obchodzimy 101 rocznicę odzyskania Niepodległości. Modlimy się za Ojczyznę i za wszystkich, którzy walczyli o naszą wolność. Zapraszamy mieszkańców parafii na akademię z okazji Dnia Niepodległości, która zostanie przedstawiona 10 listopada (dzisiaj) o godz. 17.00 w Domu Kultury
  w Jaćmierzu. W programie: odśpiewanie hymnu państwowego, spektakl „Dziady część 2” – Adama Mickiewicza w wykonaniu uczniów naszej szkoły, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
 3. Msze święte w tygodniu: w poniedziałek, środę, czwartek, piątek o godz. 17.00 a później różaniec za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. We wtorek Msza święta o godz. 7.00, ze względu na kongregację w Sanoku. W sobotę Msza święta o godz. 7.30.
 4. Dziękujemy rodzinom, które złożyły ofiary na kościół i cmentarz. Bóg zapłać.
 5. W środę po Mszy świętej spotkanie Grupy Biblijnej.
 6. We wtorek zapraszamy wszystkich parafian na różaniec za zmarłych, który zostanie odmówiony na Cmentarzu Epidemiologicznym w Bażanówce o godz. 19.00. Będzie to modlitwa wspólna wraz z Parafią Polskokatolicką. Proszę zabrać świece.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Gość Niedzielny znajdują się interesujące artykuły.
 8. Dziękujemy za uporządkowanie mogił zmarłych na cmentarzu. Przypominam, że wszelkie śmieci proszę jak to jest ustalone w regulaminie cmentarza zabierać ze sobą. Cmentarz jest ogrodzony ze względu na zwierzęta, dlatego proszę o zamykanie bramki wejściowej.
 9. Na stolikach wystawione są kartki wypominkowe. W miesiącu listopadzie modlić się będziemy za naszych zmarłych. Wypełnione kartki proszę składać do skrzynki lub przynosić do zakrystii.
 10. Zachęcamy do zyskiwania odpustów i modlitwy za zmarłych w miesiącu listopadzie.
 11. Bażanówka: W piątek Msza święta o godz. 16.00. Nabożeństwa wypominkowe będą odprawiane w piątek i w niedziele po Mszach świętych. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych.
 12. Spotkania dla dzieci i młodzieży:
  Jaćmierz:
  -wtorek – godz. 18:00 spotkanie Oazy Nowego Życia,
  -czwartek spotkanie ministrantów.
  Bażanówka:
  -piątek – godz. 17:00 spotkanie Oazy.Wspólnota Oazy z Jaćmierza i Bażanówki pragnie zaprosić osoby, które nie uczestniczą w spotkaniach formacyjnych, a chciałyby wziąć udział w organizowanej zabawie andrzejkowej, która odbędzie się 16 listopada o godz. 17:00 w budynku OSP w Posadzie Jaćmierskiej. Chętni mogą się zapisywać się na liście do dzisiaj w zakrystii.
 13. Informacja nt. zbiórki makulatury. Osoby zainteresowane przekazaniem makulatury na misje bardzo prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. Samochód w piątek od godziny 15.00 przyjedzie ją odebrać pod ustalone domy.