1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zamiast kazania adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 2. Msze święte w tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 a później różaniec za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. W sobotę Msza święta o godz. 7.30.
 3. Następna niedziela jest drugą w miesiącu dlatego bardzo proszę o składanie ofiar w kopertach na fundusz inwestycyjny.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nim spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 – 17.00. Rozważania poprowadzi Honorowa Straż Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy świętej spotkanie tego Bractwa.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Gość Niedzielny znajdują się interesujące artykuły.
 7. Dziękujemy za uporządkowanie mogił zmarłych na cmentarzu. Przypominam, że wszelkie śmieci proszę jak to jest ustalone w regulaminie cmentarza zabierać ze sobą. Cmentarz jest ogrodzony ze względu na zwierzęta, dlatego proszę o zamykanie bramki wejściowej.
 8. Na stolikach wystawione są kartki wypominkowe. W miesiącu listopadzie modlić się będziemy za naszych zmarłych. Wypełnione kartki proszę składać do skrzynki lub przynosić do zakrystii.
 9. Dyrekcja, uczniowie, nauczyciele i wychowawcy Szkoły Podstawowej w Jaćmierzu zapraszają mieszkańców parafii na akademię z okazji Dnia Niepodległości, która zostanie przedstawiona 10 listopada (niedziela) o godz. 17.00 w Domu Ludowym w Jaćmierzu. W programie: odśpiewanie hymnu państwowego, spektakl „Dziady część 2” – Adama Mickiewicza w wykonaniu uczniów naszej szkoły, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Serdecznie zapraszamy!
 10. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych. Od uroczystości Wszystkich Świętych aż do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny „pod zwykłymi warunkami”.
 11. Bażanówka: W piątek Msza święta o godz. 17.00. Nabożeństwa wypominkowe będą odprawiane w piątek i w niedziele po Mszach świętych. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Zostały zakończone prace przy ogrodzeniu i cmentarzu, w najbliższym czasie będą przedstawione szczegóły i rozliczenie tych inwestycji.
 12. Jutro w Besku o godz. 17.00 spotkanie dla narzeczonych w ramach Katolickiej Poradni Rodzinnej.
 13. Spotkania dla dzieci i młodzieży:

Jaćmierz
-wtorek po Mszy świętej spotkanie Oazy Nowego Życia,

-czwartek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VII,

-sobota godz. 11:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych i Oazy Nowej Drogi.

Bażanówka:

-piątek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VII oraz spotkanie oazy

 

Wspólnota Oazy z Jaćmierza i Bażanówki pragnie zaprosić osoby, które nie uczestniczą w spotkaniach formacyjnych. a chciałyby wziąć udział w organizowanej zabawie andrzejkowe, która odbędzie się
16 listopada. Chętnych prosimy aby zapisywali się na liście w zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie (10.11.19).