1. Dzisiaj rocznica święceń biskupich Arcybiskupa Adama Szala, natomiast jutro dzień Jego imienin. Pamiętajmy w modlitwie o Jego Osobie.
 2. Jutro wigilia, która jest dniem oczekiwania na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Przeżywajmy ten wieczór w tradycyjnej religijnej atmosferze. Przed wieczerzą niech będzie odczytana Ewangelia o narodzeniu Jezusa, potem wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem i składanie  życzeń, a po wieczerzy śpiewanie kolęd. Nie stawiajmy na stole alkoholu.
 3. O północy pasterka w Jaćmierzu, natomiast pasterka w Bażanówce o godz. 22.00. Taca z pasterki na Fundusz Ochrony Życia.
 4. W uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze św. Jaćmierz – o godz. 7.30 i 11.00, a w Bażanówce o godz. 9.30. Nie ma Mszy świętej o godz. 16.00 w kościele parafialnym.
 5. W środę (26.12) święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte Jaćmierz – o godz. 7.30 i 11.00. Na sumie poświęcimy owies. W Bażanówce Msze św. o godz. 8.15 i 9.30. Nie ma Mszy świętej o godz. 16.00 w kościele parafialnym.
 6. W czwartek wypada święto św. Jana Ewangelisty, po Mszy świętej poświęcenie wina.
 7. Siostry Służebniczki pracujące w naszej parafii serdecznie dziękują za złożone ofiary przy okazji opłatków. Siostry odwdzięczać się będą modlitwą i dalszą ofiarną posługą dla nas. A za wszelkie dobro składają szczere Bóg zapłać!
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – jest „Niedziela” (więcej numerów) a w niej płyta Ryszarda Rynkowskiego z kolędami oraz kalendarz z papieżem Franciszkiem. W „Gościu Niedzielnym” scenariusz wigilii wraz z modlitwami.

9. Podziękowania – serdecznie dziękuję za przygotowanie świątecznej dekoracji kościoła Siostrze Danucie oraz młodzieży, dziękuję panom za ustawienie choinek i dekorację świąteczną kościoła. Bóg zapłać!

 1. Msze święte w tygodniu: poniedziałek – 7.00, czwartek – 17.00, piątek – godz. 7.00, sobota – godz. 17.00.
 2. Wizyta duszpasterska rozpocznie się po Nowym Roku.
 3. Następna niedziela jest świętem Świętej Rodziny.
 4. Na przyszłą niedzielę na godz. 14.00 zapraszam do Domu Parafialnego w Jaćmierzu członków Rady Parafialnej z Jaćmierza i Bażanówki.

 

.