1. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu po wszystkich Mszach świętych. Po nabożeństwie składka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 2. Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku – o godz. 17.00, natomiast w sobotę o godz. 7.30. Zachęcamy do licznego udziału. Wzorem lat poprzednich zapraszamy do udziału w roratach dzieci, by z lampionami uczestniczyły w procesji do ołtarza, a potem w roratach.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: czwartek – św. Łucji, piątek – św. Jana od Krzyża.
 4. W czwartek po Mszy świętej spotkanie Grupy Biblijnej.
 5. W sobotę spotkania dla dzieci i młodzieży: o godz. 10.00 – Oazy Nowego Życia, o godz. 10.30 – Oazy Nowej Drogi i Oazy Dzieci Bożych, o godz. 11.00 – wspólna próba przed jasełkami.
 6. Zwracamy się z gorącą prośbą, by prenumerować prasę katolicką; są do dyspozycji: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”, „Mały Rycerz”. Prosimy dotychczasowych prenumeratorów o wpłatę na najbliższy rok, a nowych o przyjście do zakrystii, by się zapisać.
  W tygodniku „Gość Niedzielny” możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów.
 7. Bażanówka: od poniedziałku do piątku roraty o godz. 7.00, Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Za tydzień zbiórka w kopertach na ogrodzenie kościoła, fundusz inwestycyjny i cmentarz.
  We wtorek o godz. 16.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VI w Bażanówce, w czwartek o godz. 16.00 spotkanie dla ministrantów.
 8. Bardzo prosimy przełożonych róż różańcowych o sporządzenie list osób należących do poszczególnych róż.
 9. W środę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VI.
 10. W sobotę po Mszy świętej spotkanie dla ministrantów.
 11. Dziękuję rodzinom, które dzisiaj złożyły ofiary na potrzeby kościoła i cmentarza. Bóg zapłać!
 12. Również dzisiaj Siostry rozprowadzają opłatki wigilijne w kościołach w Jaćmierzu i Bażanówce. Otwórzmy nasze serca i złóżmy ofiarę na ich potrzeby, utrzymanie i opał. Niech to będzie wyrazem naszej wdzięczności i pracę w naszej parafii. Już dzisiaj Siostry wraz z modlitwą za wszystkich ofiarodawców składają serdeczne: Bóg zapłać!
 13. Caritas przygotowała świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nabycie takiej świecy przyczyni się do zgromadzenia funduszy na pomoc dzieciom z rodzin najuboższych, wielodzietnych i niepełnych, a także dzieciom chorym i niepełnosprawnym. Zapalona na wigilijnym stole świeca przypomina o konieczności uwrażliwienia na potrzeby najuboższych. Minimalna ofiara – 5 zł; świece są za ławkami pod chórem.
 14. Błogosławieństwo dzieci.