1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych w Jaćmierzu. Składka przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.
 2. Porządek Mszy świętych w dni powszednie: w poniedziałek, środę, czwartek – godz. 17.00, wtorek – godz. 7.00, w piątek i sobotę – godz. 7.30. Od poniedziałku do soboty po Mszach świętych modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach.
 3. Następna niedziela jest drugą w miesiącu dlatego bardzo proszę o składanie ofiar w kopertach na fundusz inwestycyjny.
 4. W poniedziałek w Jaćmierzu spotkanie Oazy Nowego Życia, a sobotę o godz. 10.30 Oazy Nowej Drogi i Oazy Dzieci Bożych.
 5. Bażanówka: W piątek Msza święta o godz. 7.00 a po niej nabożeństwo wypominkowe. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Spotkanie Oazy w piątek o godz. 17.30.
 6. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych. Od uroczystości Wszystkich Świętych aż do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny. „pod zwykłymi warunkami. Są to: spowiedź sakramentalna, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencji papieża. Chodzi tu o intencję, jaką Ojciec Święty wyznacza na każdy miesiąc, a nie w intencji osoby papieża. Ponadto do uzyskania odpustu wymaga się wykluczenia wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego. Zatem tylko ten jest zdolny do uzyskania odpustu, kto został ochrzczony, nie jest ekskomunikowany i znajduje się w stanie łaski, przynajmniej pod koniec wypełniania przepisanych czynności. Jeśli brakuje pełnej tego rodzaju dyspozycji, albo nie zostaną spełnione wyliczone warunki, wtedy odpust będzie tylko cząstkowy.
 7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nim spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 – 17.00. Rozważania poprowadzi Honorowa Straż Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy świętej spotkanie tego Bractwa.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Gość Niedzielny znajdują się interesujące artykuły.
 10. Dziękuję za uporządkowanie mogił zmarłych na cmentarzu. Przypominam, że wszelkie śmieci proszę jak to jest ustalone w regulaminie cmentarza zabierać ze sobą. Cmentarz jest ogrodzony ze względu na zwierzęta, dlatego proszę o zamykanie bramki wejściowej.
 11. Na stolikach wystawione są kartki wypominkowe. W miesiącu listopadzie modlić się będziemy za naszych zmarłych. Wypełnione kartki proszę składać do skrzynki lub przynosić do zakrystii.
 12. Regionalne Centrum Pamięci Kard. Karola Wojtyły w Pastwiskach zaprasza na Dzień Otwarty 4 listopada. Od godz. 14.00 – 20.00 możliwość zwiedzania placówki, o godz. 16.00 wieczór Papieski pod tytułem „Szukałem Was” w wykonaniu grupy wokalno – teatralnej z Długiego.
 13. Dyrekcja, uczniowie, nauczyciele i wychowawcy Szkoły Podstawowej w Jaćmierzu zapraszają mieszkańców parafii na akademię z okazji Dnia Niepodległości, która zostanie przedstawiona 9 listopada (w piątek) o godz. 11.00 w Domu Ludowym. Zapraszamy!
 14. Również młodzież oazowa z naszej parafii zaprasza na przedstawienie w Dniu Niepodległości czyli 11 listopada o godz. 15.00 w kościele parafialnym.
 15. Zmarł Henryk Płatek, ojciec ks. proboszcza. Pogrzeb prawdopodobnie we wtorek o godz. 12.00 w Besku.
 16. Błogosławieństwo dzieci.

 

ZAPROSZENIE

Drodzy mieszkańcy parafii Jaćmierz

Od 4 do 10 listopada br. w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie będzie obecny obraz Matki Bożej Robotników „Solidarność”, który pielgrzymuje po kościołach w Polsce. Historia tego obrazu ma związek z powstaniem „Solidarności”, stanem wojennym w Polsce i bł. Jerzym Popiełuszko.

W związku z nawiedzeniem obrazu codziennie w sanktuarium będą modlitewne spotkania na które Was serdecznie wg porządku: godz. 17.00 – Msza św., modlitwa różańcowa i apel jasnogórski.
Zapraszamy codziennie, a szczególnie:
w poniedziałek członków Akcji Katolickiej,
we wtorek – nauczycieli,
w środę – panie z Koła Gospodyń Wiejskich,
a w czwartek – Strażaków ze sztandarem.

W piątek przy obrazie modlić się będą kapłani dekanatu jaćmierskiego za zmarłych współbraci pracujących w naszym dekanacie. Dlatego słowo zaproszenia kierujemy do wszystkich Parafian. W sobotę po Mszy św. o godz. 9.00 – będzie pożegnania obrazu, który nawiedzi kolejną parafię.

 

Z wyrazami szacunku i życzliwości

Ks. prałat Józef Niżnik
Kustosz Sanktuarium
św. Andrzeja Boboli
w Strachocinie