1. Dzisiaj obchodzimy Rocznicę Poświecenia Kościoła. Wyrażamy wdzięczność Panu Bogu za naszą świątynię. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy troszczą się piękny wygląd Domu Bożego. W naszych modlitwach pamiętajmy o fundatorach kościoła.
 2. Od poniedziałku do środy o godz. 17.00 Msza święta a po niej różaniec. Dzisiaj o godz. 15.30 różaniec po nim Msza święta. W środę zapraszamy na zakończenie nabożeństw październikowych, a szczególnie dzieci i młodzież, które często przychodziły na różaniec.
 3. W czwartek odchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek nabożeństw jest następujący: Jaćmierz – godz.7.30, 11.00, 14.00 a później procesja na cmentarz; Bażanówka – godz.9.00 a po Mszy świętej procesja na cmentarz.
 4. W piątek Dzień Zaduszny. Msze święte: Jaćmierz – godz.7.30, 17.00 a później Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych polecanych w wypominkach; Bażanówka – godz.17.00 a później Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych polecanych w wypominkach.
 5. Bażanówka: Msze święte i nabożeństwa różańcowe we wtorek i środę o godz. 17.00. Spowiedź w środę i piątek w godz. 16.00 – 17.00. We wtorek po nabożeństwie spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i III gimnazjum w Bażanówce. Wypełnione kartki wypominkowe prosimy składać w zakrystii.
 6. Spotkanie Oaz z całej parafii w Jaćmierzu w sobotę o godz. 11.00.
 7. W środę i w piątek spowiedź święta w godz. 16.00 – 17.00.
 8. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych. Od uroczystości Wszystkich Świętych aż do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny. „pod zwykłymi warunkami.Są to: spowiedź sakramentalna, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencji papieża. Chodzi tu o intencję, jaką Ojciec Święty wyznacza na każdy miesiąc, a nie w intencji osoby papieża. Ponadto do uzyskania odpustu wymaga się wykluczenia wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego. Zatem tylko ten jest zdolny do uzyskania odpustu, kto został ochrzczony, nie jest ekskomunikowany i znajduje się w stanie łaski, przynajmniej pod koniec wypełniania przepisanych czynności. Jeśli brakuje pełnej tego rodzaju dyspozycji, albo nie zostaną spełnione wyliczone warunki, wtedy odpust będzie tylko cząstkowy.
 9. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek piątek i sobota miesiąca. Msze święte w dni powszednie o godz. 17.00.
 10. W sobotę Msza święta o godz. 17.00, po niej nabożeństwo i spotkanie Akcji Katolickiej.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Gość Niedzielny znajdują się interesujące artykuły m.in. kto zlecił zabójstwo ks. Jerzego Popiełuszki, jak ratować dusze czyśćcowe, o wojnie w Donbasie. Dla najmłodszych jest do nabycia Mały Gość Niedzielny. Natomiast w Miłujcie się artykuły nt. zadośćuczynienia z grzechy, o sytuacji Kościoła w Libanie, o niebezpieczeństwie ćwiczenia jogi.
 12. Prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich zmarłych. Wszelkie śmieci proszę jak to jest ustalone w regulaminie cmentarza zabierać ze sobą. Cmentarz jest ogrodzony ze względu na zwierzęta, dlatego proszę o zamykanie bramki wejściowej.
 13. Na stolikach wystawione są kartki wypominkowe. W miesiącu listopadzie modlić się będziemy za naszych zmarłych. Wypełnione kartki proszę składać do skrzynki lub przynosić do zakrystii.
 14. Regionalne Centrum Pamięci Kard. Karola Wojtyły w Pastwiskach zaprasza na Dzień Otwarty 4 listopada. Od godz. 14.00 – 20.00 możliwość zwiedzania placówki, o godz. 16.00 wieczór Papieski pod tytułem „Szukałem Was: w wykonaniu grupy wokalno – teatralnej z Długiego.

15. Błogosławieństwo dzieci.