1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. 40 lat temu kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Chcemy wesprzeć duchowo i materialnie Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która z zebranych składek przekazuje stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Młodzież ze Szkolnego Koła „Caritas” będzie kwestować przed kościołem po wszystkich Mszach świętych. Wszystkim ofiarodawcom składam Bóg zapłać!
 2. Zachęcamy do licznego udziału dorosłych, młodzież i dzieci w nabożeństwach październikowych. Przez odmówienie 5 dziesiątków różańca i wypełnienie warunków można zyskać odpust zupełny. Przypominam, że kandydaci do bierzmowania są zobowiązani do udziału w co najmniej 7 nabożeństwach.
  Od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 Msza święta a po niej różaniec, natomiast w sobotę o godz. 7.30 Msza święta a po niej różaniec. W niedzielę o godz. 15.30 różaniec a po nim Msza święta.
 3. W czwartek obchodzić będziemy święto św. Łukasz ewangelisty. Jest święto patronalne Służby Zdrowia. Pamiętajmy o tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.
 4. Dziękuję wszystkim rodzinom, które dzisiaj złożyły ofiary na fundusz inwestycyjny. Bóg zapłać!
 5. Bażanówka: Po Mszy świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiaj o godz. 13.30 spotkanie Rady Parafialnej w salce przy kościele.
  Msze święte i nabożeństwa różańcowe od wtorku do piątku o godz. 17.00. We wtorek po nabożeństwie spotkanie ministrantów a w piątek Oazy. W przyszłą niedzielę bardzo proszę o składanie ofiar w kopertach na ogrodzenie kościoła.
 6. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie Oazy Nowego Życia a o godz. 11.00 Oazy Nowej Drogi i Oazy Dzieci Bożych.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Gość Niedzielny znajdują się artykuły m. in. o pontyfikacie Jana Pawła II, o nowym święcie państwowym związanym z osoba bł. Jerzego Popiełuszki, o laureatach Nagrody Nobla. Można nabyć październikowy numer Małego Gościa Niedzielnego z różańcem.
  Z okazji 40 rocznicy wyboru papieża – Polaka można nabyć książeczki pt. „Wielki Pontyfikat św. Jana Pawła II” cena 5 zł.
 8. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich zmarłych. Wszelkie śmieci proszę jak to jest ustalone w regulaminie cmentarza zabierać ze sobą. Cmentarz jest ogrodzony ze względu na zwierzęta, dlatego proszę o zamykanie bramki wejściowej.
 9. Błogosławieństwo dzieci.