XXIII niedziela zwykła – 09.09.2018r.

1.Dzisiaj po Mszach świętych zmiana tajemnic różańcowych. W Bażanówce o godz. 9.30 poświęcenie ziarna siewnego.

 1. W tym tygodniu obchodzimy: w piątek święto Podwyższenia Krzyża świętego – odpust w Besku,
  w sobotę wspomnienia Matki Bożej Bolesnej. Msze święte od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o godz. 7.30.
 2. Zapraszamy w tym tygodniu na spotkania po Mszach świętych: środę Grupę Biblijną, w czwartek rodziców dzieci klasy III – dzieci pierwszokomunijnych, w piątek Radę Parafialną z Jaćmierza.
 3. We wtorek po Mszy świętej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VI, VII, VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.
 4. Ks. Dziekan ze Strachociny zaprasza na najbliższą sobotę (15 września) do Bobolówki na poświęcenie pomnika z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości połączone z apelem poległych. Udział wezmą władze państwowe, samorządowe, parlamentarzyści, asysta wojskowa Strzelców Podhalańskich. Uroczystość rozpocznie o godz. 10.00 koncertem patriotycznych w wykonaniu zespołu Soul z Sanoka
  a o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza święta.
 5. Dziękuję rodzinom, które dzisiaj złożyły ofiary do kopert na fundusz inwestycyjny. Za tydzień będzie można złożyć również ofiary na ten cel. Ofiarodawcom składam Bóg zapłać!
 6. Bażanówka: Msza święta w piątek o godz. 17.00. Po Mszy świętej spotkanie oazy. Za tydzień zbiórka do kopert na ogrodzenie wokół kościoła. Już dzisiaj składam ofiarodawcom Bóg zapłać!
 7. Spotkanie Oazy z Jaćmierza w sobotę o godz. 10.00.
 8. Na 22 września (sobota) planujemy wyjazd w Bieszczady do Myczkowiec, Soliny, Ustrzyk Dolnych. Koszt 35 zł/osobę, natomiast ministranci, schola, oaza młodzieżowa 15 zł/osobę.
  Przy zapisach podajemy imię i nazwisko, pesel, adres zamieszkania, telefon kontaktowy. Szczegóły na kartkach. Są jeszcze wolne miejsca.
 9. W ubiegłą niedzielę została odprawiona w kościele parafialnym Msza święta dożynkowa. Serdecznie dziękuję wszystkim parafianom, którzy włączyli w przygotowanie tej uroczystości: rodzinom, które posprzątały obejście kościoła i plebanii, siostrze Danucie, siostrze Przełożonej, scholi i oazie, ministrantom i lektorom, osobom, które włączyły się w przygotowanie liturgii. Wszystkim składam Bóg zapłać!
 10. W środę do naszej parafii przyjedzie samochód i odbierze zużyty sprzęt RTV i AGD, który proszę składać koło plebanii do godz. 10.00 w środę. Dochód z tej zbiórki zostanie przeznaczony na cele misyjne. Szczegóły na ulotkach.
 11. Błogosławieństwo dzieci.