1. W liturgii: wtorek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, imieniny naszego ks. wikariusza, piątek – św. Jacka.
  2. We środę uroczystość Wniebowzięcia NMP, odpust parafialny. Msze św. o godz. 7.30 i główna o 11.00. Prosimy o przygotowanie procesji eucharystycznej (baldachim, feretrony, chorągwie, dzieci sypiące kwiaty) oraz delegacje z wieńcami dożynkowymi. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. W Bażanówce Msza św. o 9.30 z błogosławieństwem ziół, kwiatów i wieńca.
  3. We czwartek – 16-tego wybierzemy się do Strachociny do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w pielgrzymce pieszej. Wyjście z kościoła o godz. 15.00. Na miejscu nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00 na Bobolówce. Zapraszam wszystkich parafian, kto tylko może. Można dojechać na wspólną modlitwę. Zachęcam do spowiedzi przed odpustem i pielgrzymką, by zyskać darowanie kar doczesnych czyli odpust.
  4. Msze św.: poniedziałek i wtorek – godz. 18.00; środa – odpust, czwartek – godz. 7.30, piątek – godz. 18.00, sobota – godz. 7.30.
  5. Bażanówka – dziś zmiana tajemnic róż różańcowych; w piątek Mszy św. nie będzie.
  6. Decyzją Ks. Abpa w najbliższym czasie nastąpi zmiana ekipy duszpasterskiej. Nowym proboszczem został mianowany ks. Ryszard Płatek, dotychczasowy proboszcz w Lipie, a wikariuszem ks. Konrad Kawa, neoprezbiter z parafii Kuńkowce. Życzymy nowym duszpasterzom Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i potrzebnych łask w prowadzeniu wszystkich do zbawienia. Prosimy o modlitwę i życzliwe przyjęcie nowych duszpasterzy. Wprowadzenie w urząd nowego ks. proboszcza będzie za tydzień na sumie. Proszę, by Rada Duszpasterska godnie powitała ks. Ryszarda. Dziękujemy parafianom za okazywaną nam życzliwość, wszelką pomoc i współpracę. Przepraszamy za to, co mogło z naszej strony urazić i prosimy o wybaczenie i modlitwę za nas.