1. Dzisiaj w Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres komunii wielkanocnej. Dziś o godz. 16.00 nabożeństwo majowe i Msza św.; jeśli będzie pogoda o godz. 19.00 na Rynku nabożeństwo majowe przed figurą Niepokalanej. Dziś zbiórka do puszek na sanocki szpital. Proszę o pomoc Szkolne Koło Caritas
2. Msza św. codziennie, oprócz wtorku i czwartku, o godz. 18.00; we wtorek o godz. 17.00, we czwartek Boże Ciało.
3. W liturgii: wtorek – św. Uszuli Ledóchowskiej, piątek – św. Justyna.
4. We środę po Mszy św. zbiórka ministrantów.
5. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana (Boże Ciało). W Jaćmierzu Msze św. o godz. 7.30 i 11.00 (po południu Mszy św. nie będzie). Po sumie udamy się z procesją do czterech ołtarzy. Ołtarze: I w domu parafialnym (parafianie z Przemieścia), II przy figurze Matki Bożej w Rynku (parafianie z Jaćmierza), III przy kapliczce w kierunku Bażanówki (parafianie z Posady), IV przy Straży (strażacy). Proszę na procesję wziąć chorągwie, feretrony oraz baldachim, a dzieci z kl. III proszę, by przyszły w strojach pierwszokomunijnych. Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy procesji. Zapraszamy wszystkie małe dzieci, aby przy boku swoich rodziców brały udział w tej uroczystej procesji – dziewczynki sypały kwiatki, chłopcy dzwonili dzwonkami. Do dzieci zwracamy się z prośbą, aby przez całą Oktawę Bożego Ciała, jak najliczniej uczestniczyły w procesjach Eucharystycznych. Prosimy o to i dorosłych – jakże smutne są te procesje, kiedy nie ma ministrantów, nie ma kto nieść baldachimu, a Pan Jezus opuszczony i osamotniony. Te procesje Eucharystyczne niech będą wyrazem naszej żywej wiary i miłości do Jezusa obecnego pośród nas. Za pobożny udział w procesji Eucharystycznej podczas Uroczystości Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny. W Bażanówce Msza św. o godz. 9.30.
6. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej przed Uroczystością Bożego Ciała.
7. W Boże Ciało po południu wyjeżdżamy do Rzeszowa na koncert „Jednego serca, jednego Ducha”; wyjazd z Jaćmierza o 16.30 spod OSP, w Bażanówce o 16.15 z przystanku.
8. W piątek rozpoczyna się oktawa Bożego Ciała z procesjami, to I piątek miesiąca; w niedzielę procesja po sumie. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Spowiedź św. od godz. 17.00.
9. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą kapłańską od godz. 9.00. Po południu nabożeństwo fatimskie i spotkanie Akcji Katolickiej.
10. Oaza w sobotę o godz. 10.30.
11. Za tydzień po sumie zmiana tajemnic róż różańcowych.
12. 3 czerwca w Przemyślu odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny „Polska rodziną silna!”. Msza św. o godz. 11.30, potem przemarsz do Rynku, o godz. 14.00 koncert „Arki Noego” i piknik rodzinny. Zapraszamy – zgłoszenia na wyjazd w zakrystii.
13. Bażanówka – Msza św. we wtorek o godz. 16.00, w środę o godz. 18.00, we czwartek o godz. 9.30, w piątek o godz. 18.00 (od 17.00 okazja do spowiedzi św.).