1. Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski. Praca duszpasterska w tym roku będzie się skupiała wokół hasła: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. We wszystkie dni Adwentu, z wyjątkiem niedziel i uroczystości, będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią.

2. Dziś taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Po sumie zmiana tajemnic róż różańcowych.

3. Msze św. roratnie od poniedziałku do czwartku – o godz. 16.30, w sobotę o godz. 7.30. Zachęcamy do licznego udziału. Wzorem lat poprzednich zapraszamy do udziału w roratach dzieci, by z lampionami uczestniczyły w procesji do ołtarza, a potem w roratach. Jednak niech i młodzież oraz starsi zmobilizują się do udziału w roratach. To taka piękna polska tradycja.

4. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. o godz. 11.00 i 17.00. Na Mszy św. o godz. 17.00 dzieci z kl. III otrzymają poświęcone medaliki.

5. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek – św. Barbary, środa – św. Mikołaja, czwartek – św. Ambrożego.

6. Jutro spotkanie dla narzeczonych w Poradni Życia Rodzinnego w Besku o godz. 17.00.

7. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

8. We środę odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem w Domu Parafialnym o godz. 17.30. Biuro św. Mikołaja będzie czynne we wtorek po Mszy św. do godz. 18.00. 

9. W czwartek Godzina Święta od 15.30 i okazja do spowiedzi św.

10. W piątek po Mszy św. spotkanie oazy – próba jasełek. W sobotę spotkanie oazowe o godz. 10.30.

11. Za tydzień zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie – o pomoc proszę Szkolne Koło Caritas.

12. Zwracamy się z gorącą prośbą, by prenumerować prasę katolicką; są do dyspozycji: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”, „Mały Rycerz”. Prosimy dotychczasowych prenumeratorów do wpłatę na najbliższy rok, a nowych o przyjście do zakrystii, by się zapisać. Naprawdę warto. Jest adwentowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” z lampionem do samodzielnego wykonania.

13. W Bażanówce: poniedziałek, wtorek i środa roraty o godz. 7.00; w piątek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msza św. o godz. 17.00, na której dzieci z kl. III otrzymają medaliki. 

14. Za tydzień zbiórka w kopertach na potrzeby kościoła i cmentarza. Będzie można sprawdzić w zakrystii sumę złożonych ofiar. 

15. Caritas przygotowała świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nabycie takiej świecy przyczyni się do zgromadzenia funduszy na pomoc dzieciom z rodzin najuboższych, wielodzietnych i niepełnych, a także dzieciom chorym i niepełnosprawnym. Zapalona na wigilijnym stole świeca przypomina o konieczności uwrażliwienia na potrzeby najuboższych. Minimalna ofiara – 5 zł; świece są za ławkami pod chórem.