1. We wtorek rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości, czas wspominania narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi. Zwracam się z zachętą aby przeżywać ten miesiąc w abstynencji od napojów alkoholowych, aby w ten sposób uprosić łaskę wytrwania w trzeźwości dla tych, którzy tych napojów nadużywają, a tym samym niszczą siebie i zadają cierpienie swoim bliskim.
  2. W tym tygodniu: poniedziałek – św. Ignacego Loyoli, wtorek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, piątek – św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów (w modlitwie polecajmy wszystkich duszpasterzy, zwłaszcza proboszczów), niedziela – święto Przemienienia Pańskiego.
  3. Msza św. codziennie o godz. 18.00, także w sobotę.
  4. W środę nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.
  5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  6. W czwartek Godzina Święta od 17.00, w czasie której będziemy się modlić o trzeźwość w naszych rodzinach. Zapraszamy szczególnie tych, którzy ten problem przeżywają. Prosimy, by w czwartek od godz. 17.00 przyszły do spowiedzi wszystkie dzieci i młodzież gimnazjalna oraz wszyscy, którzy obchodzą I piątki. W piątek też będzie okazja do spowiedzi, ale tylko ok. pół godziny przed Mszą św.
  7. W sobotę od 9.00 nie będziemy odwiedzać chorych; wieczorem o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie i spotkanie Akcji Katolickiej .
  8. Bażanówka – Msza św. w piątek o godz. 16.30. Spowiedź św. od godz. 15.30.
  9. Za tydzień w niedzielę po sumie zmiana tajemnic róż różańcowych.

10. W naszej parafialnej wspólnocie witamy bardzo serdecznie siostrę Danutę, która będzie pełnić obowiązki zakrystianki: życzymy Siostrze Bożego błogosławieństwa i by w naszej wspólnocie czuła się dobrze.