1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych; dziś procesja po sumie. Msza św. o godz. 18.00 przez cały tydzień do piątku; w sobotę o godz. 7.30.

2. W liturgii: środa – św. Alojzego Gonzagi, piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, sobota – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

3. W środę spotkanie Grupy Biblijnej.

4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi św. przed odpustem i zakończeniem roku szkolnego.

5. W piątek uroczystość NSPJ; nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W naszej parafii odpust – suma odpustowa o godz. 11.00. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 (na zakończenie roku szkolnego – zapraszamy dzieci i nauczycieli, rodziców i dziadków), 11.00 i 18.00. Odpust to darowanie kar doczesnych za grzechy już odpuszczone. By one były odpuszczone, należy przystąpić do sakramentu pokuty, dlatego prosimy o skorzystanie z tego sakramentu w najbliższych dniach, by odpust zyskać. Kolejnymi warunkami są: wyzbycie się przywiązania do najmniejszego grzechu, Komunia św. w dniu odpustowym i odmówienie modlitw: Wierzę, Ojcze nasz i dowolnej w intencjach Ojca św. Proszę Koła Gospodyń, strażaków, służbę liturgiczną, by przygotować pięknie procesję; proszę by na procesję przyszły dzieci i młodzież.

6. Bażanówka – jutro o godz. 6.00 wynosimy ławki z kościoła; ze względu na malowanie kościoła nie będzie w tygodniu Mszy św. Zapraszamy do Jaćmierza: w czwartek o godz. 17.40 będzie autobus do Jaćmierza na zakończenie oktawy Bożego Ciała; w piątek o godz. 7.40 dla dzieci, nauczycieli, rodziców i wszystkich chętnych na odpust do Jaćmierza; o godz. 10.40 autobus zabierze na sumę. Odjazd z przystanku. Autobus zawiezie i odwiezie, oczywiście gratisowo. Przepraszamy za utrudnienia.

7. Z naszej parafii i sąsiednich organizujemy pielgrzymkę autokarową Na Jasną Górę i do Łagiewnik; wyjazd w nocy w następną niedzielę, powrót w poniedziałek późnym wieczorem. Zapisy do środy; koszt 80-90 zł w zależności ile będzie osób chętnych.

8. Zmarł śp. Franciszek Toropolski, pogrzeb we wtorek o godz. 14.30. Wieczne odpoczywanie…