1. Dziś rozpoczynamy oktawę Wielkanocy, tzw. biały tydzień, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj i jutro odprawimy ją po sumie, w pozostałe dni po Mszy św. Jutro Msze św. o godz. 7.30 i 11.00 (po południu nie będzie); w Bażanówce o godz. 8.15 i 9.30.
2. Msza św. codziennie o godz. 18.00, w sobotę o godz. 7.30; w Bażanówce w piątek o godz. 18.00.
3. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. Dzieci niech przyniosą skarbonki wielkopostne i złożą je przed Mszą św. przed ołtarzem.
4. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu Róży Tadeusza Żyłki. Bóg zapłać!
5. Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się świętowania Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. Dziękuję ks. Maksymilianowi – za zaangażowanie i przygotowanie służby liturgicznej; dziękuję bardzo serdecznie siostrom służebniczkom, siostrze przełożonej Marii za piękny wystrój ciemnicy, Bożego Grobu i ołtarza, a s. Janinie za prowadzenie śpiewu. Dziękuję za przygotowanie ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękuję Różom Różańcowym i innym parafianom za złożone ofiary na zakup kwiatów, Straży Pożarnej za wystawienie straży przy Grobie Pańskim, scholi, sprzątającym kościół, tym, którzy dostarczali artykuły żywnościowe na plebanię przy różnych okazjach; dziękuję lektorom i ministrantom. I wszystkim, którzy tak licznie adorowali Pana Jezusa w ciemnicy i Bożym Grobie. Bóg zapłać!
Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy wszystkich parafian i gości swoimi łaskami. Życzę wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego przeżywanych rodzinnie i w zdrowiu duszy i ciała, w pogodzie ducha uradowanego spotkaniem z Chrystusem. Wesołego Alleluja, niesłabnącej przyjaźni z Panem i pokoju w sercu. Szczęść Boże!