1. Dziś o godz. 17.15 w domu parafialnym spotkanie dla osób zaangażowanych w Misterium Męki Pańskiej.

2. W poniedziałek wyjątkowo o godz. 18.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. III. Bierzmowanie będzie 6 kwietnia w Besku; usilnie prosimy parafian o modlitwę za kandydatów.

3. Od dzisiejszej niedzieli do soboty włącznie będzie trwał Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników, m.in. może to być rezygnacja z picia alkoholu. Zachęcamy do podjęcia takiego postanowienia.

4. Msze św. w tym tygodniu o godz. 16.30 z wyjątkiem Środy Popielcowej: 7.30 i 17.00.

5. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę na chrzcie świętym. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok  życia do końca życia, natomiast ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego. Mimo tego przepisu rodzice powinni zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 7.30 i 17.00.

6. W Środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Spotkanie Rycerstwa będzie w drugą środę marca.

7. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

8. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzin Święta od godz. 15.30 (okazja do spowiedzi św.); w piątek spowiedź św. od godz. 15.30.

9. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.30; po nim Msza św. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

10. Spotkanie oazy w piątek po Mszy św.

11. W sobotę od godz. 9.00 ks. Maksymialian będzie odwiedzał swoich chorych; ks. proboszcz jest w tym czasie przeszkodzony z przyczyn niezależnych. Wieczorem Msza św. o godz. 16.30, nabożeństwo Isobotnie i spotkanie Akcji Katolickiej.

12. Za tydzień na sumie dzieci z kl. III otrzymają modlitewniki; po sumie zmiana tajemnic róż różańcowych.

13. Bażanówka: Msza św. w Środę Popielcową o godz. 17.00; w piątek spowiedź św. od godz. 15.30, o 16.30 Msza św. W niedzielę Msze św. o godz. 9.30 i o 14.00 Gorzkie żale, a po nich Msza św.

14. Bardzo serdecznie dziękujemy za liczny udział w piątkowej adoracji i modlitwę o powołania.