1. Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski. Praca duszpasterska w tym roku będzie się skupiała wokół hasła: „Idźcie i głoście”. We wszystkie dni Adwentu, z wyjątkiem niedziel i uroczystości, będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią.

2. Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty – o godz. 16.30. Zachęcamy do licznego udziału. Wzorem lat poprzednich zapraszamy do udziału w roratach dzieci, by z lampionami uczestniczyły w procesji do ołtarza, a potem w roratach. Dla dzieci przygotowane są adwentowe wyklejanki. Jutro otrzymają odpowiednie plansze. Jednak niech i młodzież oraz starsi zmobilizują się do udziału w roratach.

3. W tym tygodniu: środa – święto św. Andrzeja, apostoła, sobota – św. Franciszka Ksawerego. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św., by radośnie przeżywać Adwent.

5. W czwartek Godzina Święta od 15.30 i okazja do spowiedzi św. W piątek spowiedź św. od 15.45.

6. W sobotę po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie i spotkanie Akcji Katolickiej. W sobotę nie będziemy odwiedzać chorych, uczynimy to w piątek 23 grudnia.

7. Za tydzień na sumie dzieci z kl. III otrzymają medaliki; po sumie zmiana tajemnic róż różańcowych. Taca będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu; będziemy gościć ks. kleryka, który w imieniu całej wspólnoty seminaryjnej pragnie wyrazić wdzięczność za ofiary składane na rzecz utrzymania Seminarium. Po sumie zapraszamy na spotkanie członków Dzieła Pomocy Powołaniom i tych, którzy chcieliby należeć do tego Dzieła.

8. Za tydzień zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie – o pomoc proszę Szkolne Koło Caritas.

9. Od jutra siostry posługujące w naszej parafii będą roznosić opłatki wigilijne do rodzin naszej parafii. Jutro od godz. 9.00 odwiedzą parafian na Posadzie (od końca); a w następne dni Przedmieście i Jaćmierz (od ogrodów). Proszę o życzliwe przyjęcie, proszę szczególnie, by pozamykać psy; ofiary składane z tej okazji będą częścią wynagroszenia za ich pracę przy parafii oraz posłużą na wydatki związane z ogrzewaniem ich domu.

10. Zwracamy się z gorącą prośbą, by prenumerować prasę katolicką; są do dyspozycji: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”, „Mały Rycerz”. Prosimy dotychczasowych prenumeratorów do wpłatę na najbliższy rok, a nowych o przyjście do zakrystii, by się zapisać.

11. W Bażanówce: wtorek i środa roraty o godz. 7.00; w piątek o godz. 16.30, spowiedź św. od 15.45. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci z kl. III otrzymają medaliki.

12. Decyzją Metropolity Przemyskiego, ks. abpa Adama Szala, od 28 listopada 2016 r. tj. od poniedziałku po pierwszej Niedzieli Adwentu, w kolejnych parafiach naszej Archidiecezji rozpoczną się całodzienne adoracje Najświętszego Sakramentu. Główną intencją adoracji jest usilna prośba i modlitwa o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne oraz modlitwa za powołanych. Nasza parafia ma wyznaczony dzień adoracji na 24 lutego.