W dniach 7.08 – 14.08.2016 r. w Rajskiem wypoczywało 22 dzieci i młodzieży z Jaćmierza i Bażanówki. Uczestnikami opiekowała się kadra animatorów pod kierownictwem neoprezbitera – ks. Daniela Drążka.

Dla naszych dzieci i naszej młodzieży był to szczególny czas integracji i budowania nowych więzi koleżeńskich i przyjacielskich z rówieśnikami z różnych stron archidiecezji.

Codziennie była możliwość uczestniczenia w porannych modlitwach, Eucharystii, spotkaniach w grupach i w szkoleniu liturgicznym. Uczestnicy uczyli się także samodzielności i troski o dom, pokoje, przygotowywali jadalnie do posiłków i po nich sprzątali.

Przygotowano także dla wszystkich uczestników wiele atrakcji. Wszyscy mieli możliwość brania udziału w różnych konkursach: artystycznym, sportowym, piosenki. Był także czas na zabawy taneczne i grilla.

Dzieci z radością poznawały okolicę Rajskiego, uczestniczyły w wyprawie na oddalony kilka kilometrów punkt widokowy.

W drodze powrotnej do Jaćmierz i Bażanówki miały też możliwość zwiedzania Zalewu Solińskiego gdzie główną atrakcją był rejs statkiem, największego w Polsce Ogrodu Biblijnego w Myczkowcach i zoo.

Pełne radości i wrażeń wróciły do swoich rodzinnych domów.

ks. Sebastian Mucha