Po raz kolejny, a pierwszy raz w tak licznym gronie (80 osób) młodzi z naszej parafii i uczniowie ks. Romana z Gimnazjum w Długiem i ks. Sebastiana z Gimnazjum w Zarszynie, wieczorem w Uroczystość Bożego Ciała mogli uczestniczyć w koncercie uwielbieniowym w Rzeszowie.

Wspólnie razem włączając się w rodzinę Jednego Serca Jednego Ducha mogliśmy po raz kolejny utwierdzić się w przekonaniu, że wiara nie jest prywatną sprawą, że wspólnie razem możemy umacniać naszą wiarę i uwielbiać Boga, który jest naszym Stwórcą i Odkupicielem.

W czasie koncert udało nam się zupełnie przypadkowo spotkać z ks. Jakubem Bartczakiem. Ks. Jakub Bartczak ma 32 lata i jest wikariuszem we wrocławskiej parafii św. Elżbiety. Święcenia przyjął 6 lat temu, a wcześniej zajmował się rapem. Rok temu stwierdził, że nie zamierza porzucać pasji do muzyki. Ks. Jakub Bartczak, prawdopodobnie najlepszy raper wśród polskich księży i jedyny ksiądz wśród polskich raperów, pokazał w czasie swoich występów, że hip-hop może też prowadzić do Boga i przez hip-hop można Pana Boga uwielbiać.

Bogu niech będą dzięki za to, że jest tak blisko nas, że możemy należeć do tej niezwykłej rodziny, że razem tworzymy Jedno Serce i Jednego Ducha, i że po raz kolejny mogliśmy z innymi wyśpiewać Bogu chwałę.

Pomysłodawcą koncertu Jednego Serca Jednego Ducha jest Jan Budziaszek – perkusista legendarnego zespołu Skaldowie. Koncert odbywa się co roku w Boże Ciało w Rzeszowie i jest największym koncertem uwielbieniowym w Europie.

Od 2003 roku gromadzimy się wieczorem w Uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie, na osiedlu Baranówka, przy WSIiZ, w parku Sybiraków. Pragniemy pokazać, jak piękna może być muzyka inspirowana duchem, jak można przy niej bawić się i odnaleźć swoją godność i miejsce w Bożym ogrodzie. Wielbimy Boga za Jego obecność wśród nas. Chcemy budować wspólnotę, śpiewając razem najpiękniejsze piosenki religijne. Dziękujemy za Jana Budziaszka – inspiratora Koncertu, za Marcina Pospieszalskiego – kierownika muzycznego, za artystów z całej Polski, muzyków i chór, za wszystkich uczestników i dobroczyńców Koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha”.

Zapraszamy też do przyszłościowego włączenia się we wspólne dzieło Koncertu.

ks. Sebastian Mucha